Mikrodermálny piercing
6 akciových ponúk
od VeAn Tattoo!
Získaj SVOJU zľavu!

Mikrodermálny piercing: vlastnosti zákroku, šperky, starostlivosť

Mikrodermálny piercing zahŕňa subkutánnu implantáciu šperkov.


Na rozdiel od tradičných vpichov v tomto prípade nie je žiadny výstupný otvor. Vpich sa robí hlboko do kože. Dekorácia tesne prilieha k povrchu pokožky. Mikrodermálny piercing je módny trend, o čom svedčia kolekcie Givenchy a Balenciaga v roku 2023.

Jednou z hlavných výhod je možnosť umiestniť ho na akúkoľvek časť tela a tváre. Pomocou implantovaných šperkov sa vytvárajú vzory na hrudi a krku, lícach a lícnych kostiach, brade a čele, bruchu a zápästiach. Mikrodermálne piercingy sú zvolené tak, aby vytvorili dodatočné akcenty na tetovaniach, zvýraznili krásne črty tváre a upozornili na určité časti tela.

Mikrodermálny piercing

Vlastnosti postupu

V salóne VeAn sa vykonáva mikrodermálny piercing v súlade s hygienickými normami a lekárskymi protokolmi.


Majster ošetrí pokožku dezinfekčným prostriedkom a označí miesto zákroku fixkou. Ak klientovi vyhovuje umiestnenie budúcej dekorácie, urobí sa prepych hlboko do pokožky pomocou okrúhleho skalpelu. Hĺbka vpichu je asi 2-5 mm.

Do otvoru sa zavedie špeciálny implantát pomocou klieští - kotvy, na konci ktorej je plochá platnička s priemerom 6-7 mm. Platnička zabraňuje vypadnutiu implantátu z otvoru. Na koniec tyče vyčnievajúci z kože sa nasadia ozdoby - zvyčajne kamienky, drahokamy a ich napodobeniny. Po inštalácii šperkov majster zakryje postihnutú oblasť náplasťou. Postup trvá niekoľko minút.

Mikrodermálne piercingy sa robia na bruchu a kľúčnych kostiach, v rôznych oblastiach tváre a na prstoch. Tento typ piercingu je možné umiestniť takmer kdekoľvek. Pri rozhodovaní o inštalácii mikrodermálov je dôležité pamätať na to, že na koži môže po zahojení zostať jazva, ak sa rozhodnete šperky ďalej nenosiť.

Úroveň bolesti počas zákroku sa líši v závislosti od miesta vpichu a individuálnej citlivosti na bolestivé podnety. Bezprostredne po zákroku sa pozoruje začervenanie a opuch tkanív, čo je normálna reakcia tela na poškodenie kože. Zvyčajne takéto prejavy vymiznú do 7-10 dní.

Výberom spoľahlivého salónu sa chránite pred negatívnymi zdravotnými následkami. Pri výbere miesta zákroku skúsený majster berie do úvahy umiestnenie nervových zakončení, hrúbku kože a blízkosť žíl. Tieto faktory určujú mieru bolesti pri vytváraní diery a úroveň pohodlia pri nosení šperkov. Ak sú počas postupu ovplyvnené nervové zakončenia, môže sa vyvinúť neuropatia a neuralgia.

Mikrodermálny piercing
Mikrodermálny piercing

Ako sa starať o mikrodermálny piercing

Doba hojenia je 1-3 mesiace.


Závisí to od individuálnych charakteristík tela a kvality starostlivosti. V salóne VeAn dostanete podrobný návod, ako si zorganizovať starostlivosť o postihnuté miesto. Môžete si u nás zakúpiť profesionálne produkty, ktoré zjednodušia a urýchlia proces hojenia tkaniva.

Základné odporúčania:

  • Očistite piercing vatovou tyčinkou alebo vatovým tampónom namočeným v dezinfekčnom roztoku.
  • Ošetrený povrch osušte papierovou utierkou.
  • Prekryte ranu obväzom, aby ste znížili trenie o odev.
  • Nedotýkajte sa vpichu rukami.
  • Zabráňte kontaktu šperkov s odevom a vlasmi.
  • Nedovoľte, aby sa čistiace prostriedky domácnosti alebo kozmetika dostali do kontaktu s piercingom.



Aby ste zabránili prieniku vody do rany, mali by ste počas hygienických vodných procedúr zakryť piercing obväzom. Správna starostlivosť zabraňuje rozvoju komplikácií, ako je infekcia, zápal a tvorba jaziev. Nie je dovolené vymieňať šperky sami, kým sa vpich úplne nezahojí.

Medzi príznaky infekcie patrí zvýšená telesná teplota, opuch, začervenanie a citlivosť v postihnutej oblasti. Ak sa objavia horšie príznaky, ktoré vás trápia, mali by ste sa poradiť s odborníkom alebo lekárom.

Mikrodermálny piercing

Druhy šperkov

Mikrodermálne piercingové šperky sú vyrobené z hypoalergénnych materiálov - lekárskej ocele, titánu, striebra, zlata a platiny.


Podľa odporúčaní skúsených remeselníkov by bol najlepším prvým šperkom titánový výrobok. V tomto prípade je riziko komplikácií minimalizované. Horná časť šperku má zvyčajne rovný povrch, aby sa zabránilo zachyteniu piercingu o odev. Tvar šperkov sa výrazne líši, čo vám umožňuje vybrať šperky s prihliadnutím na osobné preferencie a štýl oblečenia. Šperky sú dostupné v tvare srdiečok a kvetov, hviezdičiek a krížikov, zdobené kamienkami a drahokamami.

Mikrodermálny piercing
Mikrodermálny piercing
Ako odstrániť mikrodermálny piercing

Aby ste sa zbavili mikrodermálneho piercingu, musíte kontaktovať špecialistu.


Nemali by ste sa pokúšať odstrániť implantát sami. Neodborným konaním môže dôjsť k infekcii a ťažkému poškodeniu kože, ktoré spôsobí vznik veľkej jazvy. Zvláštnosťou tohto typu prepychu je, že 1-5 rokov po inštalácii sám vypadne. Strata implantátu je spojená s neustálou regeneráciou kožného tkaniva. V dôsledku toho sa kotva postupne tlačí nahor.

Páčil sa vám článok? Prosím ohodnoťte.
Pozor! Pozor! Článok bol napísaný novinármi a má informatívny charakter. Všetky obrázky sú ilustračné a boli vybrané pre názorné doplnenie textového materiálu. Ak ste našli chybu alebo nesúhlasíte s obsahom, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
Spojte sa s nami
shapka

Používame súbory cookie na zlepšenie vášho prehliadania, zobrazovanie personalizovanej reklamy alebo obsahu a tiež na analýzu nášho prevádzkového toku. Kliknutím na „Prijať“ súhlasíte s používaním súborov cookie.