Permanentný make-up obočia
Každé dievča sníva o bezchybnom make-upe a, samozrejme, dokonalo obočí, ktoré dáva vzhľadu toľko expresivity a šarmu.
Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, môžete donekonečna manipulovať so štetcami, kefami a pinzetami, vytrhávať prebytočné množstvo alebo maľovať chýbajúce. Existuje však aj iný spôsob - permanentný make-up obočia. Zákrok má obrovské množstvo priaznivcov, avšak aj sú odporcovia, ktorí si proti takémuto skrášľovaciemu zákroku nachádzajú svoje opodstatnené argumenty. To znamená, že je čas vyriešiť všetky detaily a celkom objektívne.
Permanentný make-up
obočia: čo to je?
Aj dnes sa pomerne dlhá fráza „permanentný make-up“ často nazýva tetovanie.
Kratšie slovo však úplne nevystihuje podstatu postupu, hoci naznačuje jeho staroveký pôvod. Procedúra permanentného make-upu je skutočne založená na rôznych technikách zavádzania pigmentu do horných vrstiev kože - to je jeho podobnosť s tetovaním. Druhou podobnosťou je, že výsledný vzor sa nedá zmyť – na tvári vám ostane pomerne dlho.
A teraz o rozdieloch! Hĺbka injekcie pigmentu pre permanentný make-up je oveľa menšia ako pri vykonávaní tetovania. Toto určuje väčšinu rozdielov:
- Permanentný make-up nevydrží večne, dizajn postupne bledne, stráca svoju jasnosť a ak nie je obnovený, časom zmizne.
- Zákrok je menej bolestivý ako tetovanie. Široká ponuka bezpečných anestetík pomôže minimalizovať možné nepohodlie. (keď to je povolené)
- Zloženie pigmentu je odlišné – je ľahší, bezpečnejší, hypoalergénny.
Proces permanentného make-upu sa vykonáva v nasledujúcom poradí:
- Koža sa čistí a dezinfikuje, aby sa zabránilo vniknutiu patogénnych mikroorganizmov do rany a rozvoju sepsy.
- Majster spolu s klientom vyberie požadovaný tvar obočia a vykoná ich korekciu.
- Ak je prah bolesti vysoký, vykoná sa lokálna anestézia (keď to je povolené).
- Majster nakreslí kontúru, označujúci pole, ktoré bude vyplnené pigmentom.
- Majster zavádza pigment pomocou jednej z techník, pričom vyberie najprirodzenejší tón farbiva.
- Po vykonaní procedúry permanentného make-upu sa miesto zákroku dezinfikuje antiseptickými a upokojujúcimi prostriedkami.
Populárne techniky
permanentného make-upu obočia
Existujú rôzne spôsoby, ako zaviesť pigment, ktorý poskytuje najprirodzenejší vzor:
- Púdrová technika je ideálnou voľbou pre denné líčenie, vyzerá celkom prirodzene a umožňuje dosiahnuť konkrétny tvar a hrúbku obočia. Na zavedenie pigmentu sa používa rozprašovacia ihla. Hĺbka zavedenia pigmentu nepresahuje 1 mm. Postup predpokladá minimálnu traumu pokožky a spôsobuje menšie nepohodlie.
- Pri použití vláskovej techniky môže majster opraviť prirodzenú asymetriu obočia a dať im výraznosť. Hrubší pigment sa nanáša ťahmi na imitáciu chĺpkov. Vlasová technika je vhodná pre dievčatá, ktoré chcú urobiť svoje príliš svetlé alebo riedke obočie pôsobivejšie.
- Technika microbladingu vyžaduje vytváranie malých rezov na koži, ktoré sú vyplnené farbivom. V tomto prípade sa pri hojení rezov dosiahne prirodzená farba pigmentu. So zodpovedným prístupom a správnou prípravou na postup má majster každú šancu urobiť permanentný make-up skutočne bezchybný.
Proces obnovy pokožky po permanentnom make-up obočia trvá asi päť dní. Približne na 3-4. deň procesu hojenia sa môže v mieste poranenej kože objaviť svrbenie. V tomto období je veľmi dôležité nepokúšať sa škrabať, dotýkať sa alebo trieť si obočie. Spôsobené kôrky musia byť navlhčené - to pomôže znížiť nepohodlie počas hojenia. Odtieň vzoru sa bude tiež postupne meniť s hojením pokožky.
Aby bolo hojenie čo najpohodlnejšie a nespôsobovalo komplikácie, odborníci odporúčajú:
- Niekoľko dní po zákroku sa vyhnúť používaniu prípravkov na odličovanie, ktoré treba nahradiť kvalitnou micelárnou vodou.
- Obočie by malo byť ošetrené bezpečným antiseptikom. Urobte to veľmi opatrne pomocou vatového tampónu.
- Po kúpeli alebo sprche si obočie jemne osušte jemným uterákom.
- Kým sa obočie úplne nezahojí, budete sa musieť zdržať návštevy sauny, solária a vyhýbať sa dlhodobému pobytu na slnku.
Korekcia (obnovenie) takéhoto obočia bude spravidla potrebná najskôr o 30–40 dní. Druhá korekcia sa však bude vyžadovať až po roku alebo roku a pol.
Ako dlho to vydrží?
Pre každé dievča, ktoré si dalo urobiť permanentný make-up obočia, je dôležité vedieť, kedy je potrebné vykonať korekciu a obnoviť bezchybný vzhľad obočia.
O potrebe opravy sa môžete dozvedieť podľa nasledujúcich príznakov:
- Nerovnosť kontúry, výskyt viditeľných medzier;
- Potreba zmeniť odtieň – ukázalo sa, že obočie je príliš tmavé alebo nedostatočne výrazné;
- Nerovnomerné rozloženie pigmentu;
- Rozmazaná kontúra.
Upozorňujeme, že takéto nedostatky môžu byť dôsledkom charakteristík pokožky konkrétneho klienta a môžu sa vyskytnúť aj vtedy, ak je procedúra vykonaná ideálne.
Čo je na tom dobre?
Permanentný make-up obočia má nepochybne mnoho výhod.
V prvom rade je dôležité poznamenať, že techniky nie sú nové a sú dobre vyvinuté a kvalita pigmentov sa každým rokom len zlepšuje. V dôsledku postupu získate dokonalé obočie na dlhú dobu, čo znamená, že môžete ušetriť na dekoratívnej kozmetike. Také obočie nie je potrebné maľovať - vždy je bezchybné. Okrem toho postup nespôsobí výrazné nepohodlie.
Pred vykonaním permanentného make-upu obočia by ste sa mali poradiť s odborníkom, aby ste si vybrali najlepší čas, dozvedeli sa o príprave na takýto postup, pravidlách starostlivosti, kontraindikáciách a možných následkoch.